Türkiye Cumhuriyeti

Sidney Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

23 Nisan Resim Yarışması , 29.03.2009

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Sidney’de bulunan Türk Okullarına devam eden öğrenciler arasında “Çocuk gözüyle 23 Nisan” konulu ödüllü resim yarışması düzenlenecektir. Sözkonusu yarışmayla ilgili olarak Eğitim Ataşeliğimizce hazırlanan duyuru metni aşağıda sunulmuştur. 

 

Saygı ile duyurulur

 

 

 

T.C.

SİDNEY BAŞKONSOLOSLUĞU

Eğitim Ataşeliği

                                               

           

T.C. Sidney Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği`nce 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle, bu günün önemini kavratmak ve 23 Nisan`ın heyecanını daha coşkulu bir şekilde yaşatmak amacıyla Sidney`de bulunan Türk Okullarına devam eden öğrenciler arasında “Çocuk gözüyle 23 Nisan” konulu ödüllü  resim yarışması düzenlenecektir.Yarışmaya Türk okullarına devam eden bütün öğrenciler davetli olup katılım şartları aşağıda belirtilmiştir.

 

1-Yarışmaya katılan resimler 5-8, 9-11 ve 12-14 yaş grubu olmak üzere üç grupta değerlendirilecektir.

 

2-Resimler A3 (42/30 cm.) boyutlarında resim kağıtlarına yapılacaktır.

 

3-Resim tekniği olarak her türlü teknik ve malzeme (sulu boya,kuru boya, pastel boya, kara kalem vb.) kullanılabilir.

 

4-Yarışmada her yaş grubunun birincisi ikincisi ve üçüncüsü  belirlenerek,

   a-Birinci gelen öğrencilere 100 dolarlık hediye paketi,

   b-İkinci gelen öğrencilere 75 dolarlık hediye paketi,

   c-Üçüncü gelen öğrencilere 50 dolarlık hediye paketi ödül olarak verilecektir. 

 

Ayrıca 10 adet resme mansiyon verilecektir. Mansiyon alan resimlerin sayısı  değerlendirme komisyonu tarafından artırılabilecektir.

 

5-Yarışmaya katılacak resimlerin arka yüzüne öğrencinin adı soyadı, devam ettiği okulun adı, adresi ve öğrencinin yaşı yazılacaktır.

 

6-Belirtilen ebattan büyük veya küçük kağıtlara yapılan resimler ile arka yüzünde beşinci maddede belirtilen   bilgiler bulunmayan resimler değerlendirmeye alınmayacaktır. Resimler Okullar tarafından 9 Nisan 2009 Perşembe günü saat 16.00`ya kadar “Turkish Consulate General, 66 Ocean Street, Woollahra, NSW 2025 ” adresine topluca getirilebileceği  gibi öğrenciler   tarafından aynı adrese posta yolu ile de gönderilebilir.

 

Resimler 13-17 Nisan tarihleri arasında Türk Okullarında görev yapan öğretmenler arasından seçilen bir komisyon tarafından değerlendirilerek dereceye giren öğrencilere duyurulacaktır. Dereceye giren öğrencilerin ödülleri  3 Mayıs Pazar günü saat 14.00 de Auburn’daki Türk Evinde yapılacak törenle verilecek ve aynı yerde sergilenecektir. Ödül törenine ve sergiye bütün halkımız davetlidir.