Türkiye Cumhuriyeti

Sidney Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Başkonsolos Şekeroğlu'nun Ramazan Bayramı Mesajı , 17.09.2009

Değerli vatandaşlarım ve soydaşlarım,

 

            Toplumsal birlikteliğimizi sağlayan, değerlerin hatırlandığı, güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı bir Ramazan Bayramını daha hep birlikte karşılıyoruz. Bu yıl 20 Eylül 2009 Pazar günü Ramazan Bayramını hep birlikte idrak edeceğiz.

 

Dini bayramlarımız, sevgi, dostluk ve kardeşlik duygularının yüceldiği, yardımlaşma ve dayanışma duygularının çoğaldığı günlerdir. Bu duyguların, vatandaşlarımızca en yoğun şekilde yaşandığını görmekten büyük mutluluk duyuyorum.

 

Bayramların anlamını, güzelliğini ve değerini, o günlerle sınırlı kalmaksızın hayatın her evresinde ve tüm ilişkilerimizde yaşamalıyız. Milletimizin derin köklerinde yatan dayanışma ve yardımlaşma duygusunun daha çok ortaya çıktığı bu günlerdeki güzel davranışları, yılın her gününde göstermeliyiz.

 

Bu düşüncelerle, şahsım ve Başkonsolosluğumuzda çalışan mesai arkadaşlarım adına, sevgilerin paylaşıldığı ve kaynaşmanın sağlandığı, Ramazan Bayramınızı kutluyor, hepinizin ailelerinizle beraber sağlıklı ve mutlu bir bayram geçirmeniz dileğiyle, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.