Türkiye Cumhuriyeti

Sidney Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Başkonsolos Şekeroğlu'nun Cumhuriyet Bayramı Mesajı , 28.10.2009

Değerli vatandaşlarım ve soydaşlarım,

 

Türk tarihinin en büyük bayramı, gücünü ve kaynağını hür iradesinden alan ve Ulu Önder Atatürk’ün “En Büyük Eserimdir” diyerek bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizin kuruluşunun 86.yıldönümüne erişmenin engin gururunu, onurunu, sevincini ve mutluluğunu yaşıyoruz.

 

Türk Milletinin, Atatürk'ün çevresinde kenetlenmesiyle yürütülen Kurtuluş Savaşı’nın zaferle sonuçlanması ve ardından Cumhuriyetin kurulması, tarihin ender kaydettiği bir başarıdır.

 

Türk Milletinin tabiatına en uygun yönetim şekli olan Cumhuriyet rejimi sayesinde, Türkiye Cumhuriyeti, geçen 86 yıl içinde büyük atılımlar gerçekleştirerek uygar dünyanın güçlü devletleri arasında yerini almıştır.

       

Büyük Önder Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet, Türkiye'nin çağdaş ve demokratik bir ülke olarak varlığını ve gelişimini sürdürmesinin en önemli güvencesidir. Aydınlık yarınlara ulaşılmasında en büyük güvencemiz de, Türk Ulusunun birlik ve beraberliği, yurdunu ve bağımsızlığını her şeyin üstünde tutan sarsılmaz iradesidir.

 

Bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha saygıyla ve minnetle anıyoruz.

 

Bu vesileyle Cumhuriyet Bayramınızı şahsım ve mesai arkadaşlarım adına en iyi dileklerimle kutluyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.