Türkiye Cumhuriyeti

Sidney Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Başkonsolosluğumuzun Açılışının 40. Yıldönümü Hakkında Açıklama , 02.11.2009

Değerli vatandaşlarımız ve soydaşlarımız,

 

Başkonsolosluğumuz 1 Kasım 2009 günü Sidney’deki mevcudiyetinin 40. yılını doldurmuştur.

 

Türkiye ile Avustralya arasında 1967 yılında diplomatik ilişkilerin kurulmasının ardından, 1 Kasım 1969 tarihinde, bugün halen faaliyette bulunduğu binada hizmete açılan Türkiye Cumhuriyeti Sidney Başkonsolosluğu, geçen süre içerisinde vatandaşlarımızın sayısında yaşanan artış ve ortaya çıkan ihtiyaçlar çerçevesinde, diğer ülkemiz makamlarının da uzman personel desteğiyle bugünkü haline kavuşmuştur.

 

Başkonsolosluğumuz özellikle son yıllarda, başta Dışişleri Bakanlığımız olmak üzere ülkemizdeki ilgili Bakanlıkların ortak çalışmaları neticesinde, görev bölgemizdeki vatandaşlarımıza yönelik verdiği hizmetlerin geliştirilmesi bakımından da önemli yeniliklere sahip olmuştur. Sunulan hizmetlerin daha da geliştirilebilmesi yönündeki çeşitli çalışmalar halen devam etmektedir.

 

New South Wales makamlarının ev sahipliğinde 40 yıldır Sidney’de hizmette bulunan Başkonsolosluğumuz en büyük desteği her zaman kıymetli vatandaşlarımız ve soydaşlarımızdan görmüştür.

 

Gençlerimizin eğitim seviyelerini yükselterek, insanımızın Avustralya toplumu içinde bulunduğu konumu daha da yüceltmenin ve birlik ve beraberliğimizi unutmadan başarabileceklerimizin iyi bir muhasebesini yapmak durumundayız. Bizlerin elimizden geldiğince sizlerin yanınızda olduğumuzu ve anavatanla olan uzun mesafeye rağmen, gönlümüzde ayrı bir yeriniz olduğunu unutmayınız.

 

Bu mutlu vesileyle, kadirşinaslıklarından ve desteklerinden ötürü saygıdeğer vatandaşlarımız ve soydaşlarımıza teşekkürü bir borç biliyor, onlar için olan hizmetlerimizi yine onların yardımıyla geliştirmek ve en iyi şekilde sunmak için 40 yıldır olduğu gibi, bundan sonra da hiç bitmeyen azim ve hevesle çalışmalarımızı sürdüreceğimizi belirtmek istiyoruz.

 

Saygıyla duyurulur.