Türkiye Cumhuriyeti

Sidney Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Başkonsolos Şekeroğlu'nun Kurban Bayramı Mesajı , 27.11.2009

Sevgili vatandaşlarım ve soydaşlarım,

 

Toplumsal yaşamımızda önemli yeri olan, güzel değerlerin ve duyguların paylaşıldığı dini bayramlarımızdan biri olan Kurban Bayramını hep birlikte karşılamanın mutluluğu içindeyiz.

 

Dini bayramlarımız, sevgi, dostluk ve kardeşlik duygularının yüceldiği, yardımlaşma ve dayanışma duygularının çoğaldığı günlerdir. Özellikle kurban bayramları toplumsal yardımlaşmanın ve dayanışmanın inancımızın ilkeleri ışığında yaşandığı; insanların birbirleriyle kucaklaştığı günlerdir.

 

Güçlü bir toplumsal yapının oluşturulması, aklın ve bilimin yol göstericiliğinden ayrılmayan, öz değerlerine bağlı, çalışmayı, güzel ahlaklı olmayı ilke edinen erdemli kuşaklar yetiştirilmesi ile mümkündür. Bu nedenle, birey ve toplum yaşamında çok önemli bir yeri bulunan bayramlar, çocuklarımıza tüm gerekleriyle, anlamına uygun biçimde yaşatılmalı, sevgi, saygı ve dostluk bağlarını güçlenmesi amacıyla en iyi biçimde değerlendirilmelidir.  

 

Kurban Bayramınızı şahsım ve mesai arkadaşlarım adına en içten dileklerimle kutlarken, sizlerin de bu güzel bayramı birlik, beraberlik, barış, kardeşlik ve huzur içinde, anlamına ve amacına uygun olarak kutlamanızı diliyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.