Türkiye Cumhuriyeti

Sidney Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Sözde "asuri Soykırımı Anıtı" Konusunda Başlatılan E-dilekçe Kampanyası Hakkında Duyuru , 07.12.2009

Fairfield Belediye Meclisi tarafından 15 Aralık 2009 tarihinde görüşülecek olan sözde “Asuri soykırımı” anıtı teklifi konusunda, vatandaşımız Ayhan Mehmet Sütçüoğlu tarafından anılan Belediye Meclisine bu öneriyi reddetmeleri çağrısıyla bir e-dilekçe kampanyası başlatılmıştır. Anılan e-dilekçeye aşağıdaki linkten ulaşılarak, ad-soyad ve e-mail adresi belirtmek suretiyle imza atılmasının mümkün olduğu öğrenilmiştir.

 

http://www.gopetition.com/online/32646.html

 

(Linkin çalışmaması halinde, sözkonusu adresin doğrudan adres çubuğuna/web browser’a yazılması suretiyle anılan dilekçeye ulaşılabilir.)

 

Avustralya’daki Türk basın-yayın kuruluşları ile internet üzerinden faaliyet gösteren Türk haber sitelerinin, ayrıca kişisel web sayfası bulunan vatandaşlarımızın da, sözkonusu e-dilekçenin bulunduğu yukarıda kayıtlı web adresine, internet sayfalarında link vermelerinin faydalı olabileceği düşünülmektedir.

 

Sözkonusu dilekçenin, vatandaşlarımız tarafından gerek bizzat imzalanarak, gerek en geniş şekilde duyurulması sağlanarak, Fairfield Belediye Meclisine karşı önemli bir demokratik tepki oluşturacağına inanılmaktadır.

 

Saygıyla duyurulur.