Türkiye Cumhuriyeti

Sidney Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Türk Kuruluşlarının Ortak Açıklaması Hakkında Duyuru , 11.12.2009

Fairfield Belediye Meclisi tarafından 15 Aralık 2009 tarihinde görüşülmesi öngörülen ve anılan bölgede bir parka sözde “Asuri soykırımı” anıtı dikilmesini içeren teklif konusunda, New South Wales eyaletinde bulunan önde gelen Türk dernek ve vakıflarınca ortak bir açıklama yapıldığı ve anılan açıklamanın Fairfield Belediye Meclisi üyelerine gönderildiği öğrenilmiştir.

 

Geniş bir yelpazede bulunan sözkonusu Türk kuruluşlarının, ortak bir amaç çerçevesinde göstermiş oldukları birlik ve beraberlik Başkonsolosluğumuzca memnuniyetle karşılanmıştır.

 

Bu bağlamda, sözkonusu açıklamanın altına imza atan Avustralya Alevi Kültür Merkezi, Avustralya Atatürk Kültür Merkezi, Feza Vakfı, NSW Türk Kuruluşları Konseyi, NSW Milli Görüş Teşkilatı ve NSW Türk Dayanışma Derneği’nin ortak ve eşgüdüm içindeki çabalarının, Türk toplumunu ilgilendiren diğer önemli konularda da aynı kararlılıkla sürdürülmesini diliyoruz.

 

Diğer yandan, vatandaşımız Ayhan Sütçüoğlu tarafından başlatılan e-dilekçe kampanyası devam etmektedir. Anılan e-dilekçeye aşağıdaki linkten ulaşılması mümkündür.

 

http://www.gopetition.com/online/32646.html

 

(Linkin çalışmaması halinde, sözkonusu adresin doğrudan adres çubuğuna/web browser’a yazılması suretiyle anılan dilekçeye ulaşılabilir.)

 

Saygıyla duyurulur.