Türkiye Cumhuriyeti

Sidney Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Başkonsolos Sayın Renan Şekeroğlu'nun Veda Mesajı , 09.09.2010

31 Ağustos 2010 tarihinde Avustralya’daki görev süresi sona eren Sidney Başkonsolosu Sayın Renan Şekeroğlu’nun veda mesajı aşağıda sunulmuştur.

Saygı ile duyurulur.       T.C. SİDNEY BAŞKONSOLOSU RENAN ŞEKEROĞLU’NUN VEDA MESAJI

Türk toplumunun değerli üyeleri, Değerli Vatandaşlarım ve Soydaşlarım,

Sidney Başkonsolosu olarak 2007 yılından beri sürdürdüğüm görevimin sonuna yaklaşmaktayım.

Yaklaşık 3 yıldır devam eden görevim boyunca sizlerle başta Başkonsolosluğumuz olmak üzere değişik mekan ve yerlerde birlikte olmaktan, sizleri ayrı ayrı tanımaktan, çalışmalarınızı bizzat görmekten, birçok kıymetli dostlar edinmekten büyük memnuniyet ve onur duydum.

Türk toplumunun yaklaşık yarım yüzyıldır çok kültürlü Avustralya toplumuna ne derece önemli katkılarda bulunup, nasıl ciddi bir zenginlik kattığını ve gelenek ve göreneklerini koruyarak saygın bir yer edindiğini memnuniyetle gözlemledim.

Türk toplumunun bu konumunun, her kesimin el birliği ve dayanışmasıyla daha da güçlendirileceğine olan inancım tamdır. Bu doğrultuda ufak tefek görüş ayrılıklarını bertaraf ederek birlik ve beraberlik içinde hareket edilmesini her zaman teşvik ettim. Özellikle son dönemde farklı kesimlerden derneklerimizin başlattığı sivil toplum hareketi bu anlamda güzel bir başlangıç oluşturdu.  Bu nitelikteki girişimlerin gelecek dönemde de hız kesmeden devamı, özellikle yeni kuşak gençlerimizin toplumsal faaliyetlerde giderek artan bir sorumluluk üstlenmesi, Avustralya’daki Türk toplumunun geleceği bakımından ve siyaset, kültür, eğitim ve iş dünyasında daha ileri noktalara ulaşması bağlamında büyük önem taşımaktadır.

Sevgili vatandaşlarım, size bu veda duyurumda vermek istediğim temel mesaj şudur: Aranızdaki görüş farklılıkları birlikte hareket etmenize engel değildir ve olmamalıdır.  Bu görüş farklılıkları esasen toplumumuzun oluşumuna zenginlik ve derinlik katan bir unsurdur. Bu itibarla her zaman hoşgörüyle hareket ederek birlik ve bütünlüğünüzü güçlendiriniz.

Son olarak,  çalışmalarımızda desteklerini esirgemeyen, değerli görüş ve önerileriyle katkıda bulunan sizlere içtenlikle teşekkür ediyorum. Hepinize huzur, mutluluk ve refah dolu günler diliyor, yaklaşan Ramazan bayramınızı şimdiden en iyi dileklerle kutluyor ve eşimle beraber selam, saygı ve sevgilerimizi sunuyorum. Sizi hep hatırlayacağız!

H. Renan Şekeroğlu

Başkonsolos