Türkiye Cumhuriyeti

Sidney Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

T.c. Sidney Başkonsolosluğu 10 Kasım Mesajı , 09.11.2010

 

Bu yıl 10 Kasım günü Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 72. yıldönümünde bir kez daha özlemle anıyoruz. Ancak onun yokluğundan duyduğumuz üzüntünün yanında, bugün aynı zamanda Atamızın bize ve ülkemize kazandırdıklarının mutluluğunu da yaşıyoruz. Atatürk’ün özgürlük, bağımsızlık, değişim ve çağdaşlaşma projesinin eseri olan laik, demokratik ve hukukun üstünlüğüne dayanan Türkiye Cumhuriyeti’nin değeri bugün daha iyi anlaşılmaktadır.

 

O bir komutan olarak birçok savaş kazanmış, lider olarak kitleleri etkilemiş, bir devlet adamı olarak başarılı bir yönetim sergilemiş ve bir devrimci olarak toplumun sosyal, kültürel, ekonomik, politik ve hukuki yapısını kökten değiştirmiştir. Tarih O’nu Türk ulusunun en şerefli evlatları ve insanlığın en büyük liderleri arasında saymaktadır.

 

Türk milletinin hayatında Atatürk bir dönem değil, yeni bir dönemin başlangıcıdır. O’nun öncülük ettiği eser tamamlanmış da değildir. Genç kuşakları bekleyen en önemli görev bu “başlangıç” ı sürdürmektir.

 

Türkiye Cumhuriyeti'ni Atatürk'ün ilke ve inkılâpları ışığında korumak, ilelebet yaşatmak ve O’nun belirlediği hedefler doğrultusunda yüceltmek, Türk Milletinin her ferdinin vazgeçilmez görevidir. Çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşma hedefimizde Yüce Atamız bize daima ışık tutacaktır.

 

Büyük Önderimizi rahmet, minnet ve şükran duygularıyla anıyor, saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz.

 

 

 

T.C. Sidney Başkonsolosluğu