Türkiye Cumhuriyeti

Sidney Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Başkonsolos Gülseren Çelik'in Kurban Bayramı Mesajı , 25.10.2012

Sevgili Vatandaşlarım ve Soydaşlarım,

Bir Kurban Bayramını daha hep birlikte idrak etmenin mutluluk, sevinç ve huzuru içindeyiz.

Hepimizi kaynaştıran, bütünleştiren, birlik ve beraberliğimizin en güzel ifadesi olan bayramlar, sevginin, şefkatin, vefanın, merhametin, dayanışmanın doruk noktaya ulaştığı günlerdir. Bayram paylaştıkça anlam kazanır.  Bayramlar,  zenginin yoksulu, varlık sahibinin ihtiyaç sahibini, hayırseverlerin yetimleri sevindirmesi için bir fırsat oluşturmaktadır.

Toplumsal huzurumuzun pekiştirilmesine de katkıda bulunan bayramlarda, büyüklerimize gereken sevgi ve saygıyı göstererek, örf ve adetlerimizi gelecek kuşaklara aktarmalıyız.

Bayramlarımız yüzyıllar içinde olgunlaşarak bugünlere ulaşan geleneklerimizi çocuklarımıza öğretmek için çok değerli birer vesiledir. Bu itibarla, ülkemizden binlerce kilometre uzakta kutladığımız bayramlar, kültürümüzün yaşatılmasında büyük bir rol oynamaktadırlar. 

Bu yılki Kurban Bayramının da, daha önceki yıllarda olduğu gibi,  görev bölgemizde yaşayan yaklaşık 55.000 vatandaş ve soydaşımız arasındaki birlik ve beraberliği pekiştirmesini ümit ediyorum.

Kurban Bayramınızı şahsım ve mesai arkadaşlarım adına en içten dileklerimle kutlar, ülkemiz ve  milletimiz için barış, huzur ve refah getirmesini diler,  saygı ve sevgilerimi sunarım.