Türkiye Cumhuriyeti

Sidney Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Başkonsolos Gülseren Çelik'in Cumhuriyet Bayramı Mesajı , 25.10.2012

Değerli vatandaşlarım ve soydaşlarım,

 

Bu yıl, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 89uncu yıldönümüne erişmenin gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

 

Bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi ve Cumhuriyetimizin kurulması ve bugünlere ulaşmasında emeği geçen herkesi bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz.

 

Saygıdeğer vatandaşlarım,

 

Türkiye Cumhuriyeti atalarımızın gayret, fedakarlık ve başarılarının bir sonucudur. Ülkemiz, 89 yıl içinde atılan kararlı adımlar neticesinde, bugün, uygar dünyanın güçlü devletleri arasındaki yerini alarak, pek çok ülkenin ilham kaynağı haline gelmiştir.

 

Cumhuriyetimiz nasıl atalarımızın başarısını temsil etmekteyse, ülkemizin geleceğini de yeni nesillerin gayret ve fedakarlıkları belirleyecektir.

 

Bu itibarla, Kurtuluş Savaşımızın hangi koşullarda kazanıldığının, Cumhuriyetimizin ne büyük fedakarlıklarla kurulduğunun çocuklarımıza ve gençlerimize çok iyi anlatılması, öğretilmesi büyük bir önem arz etmektedir.

 

Yüce Önder Atatürk’ün de belirttiği gibi Cumhuriyetimizi yaşatacak olan gençlerimizdir.

 

Bu vesileyle Cumhuriyet Bayramınızı şahsım ve mesai arkadaşlarım adına en iyi dileklerimle kutluyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

Gülseren Çelik 

Başkonsolos