Türkiye Cumhuriyeti

Sidney Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

18 Mart Şehitleri Anma Günü Ve Çanakkale Deniz Zaferi Yıldönümü Töreni , 21.02.2013

 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi Yıldönümü Töreni bir süredir, ülkemizin yanısıra, Sidney ve Avustralya’nın diğer bazı şehirlerinde düzenlenmektedir.

Geçtiğimiz yıl düzenlediğimiz törene, başta NSW Eyaleti milletvekilleri, üst düzey bürokratlar ve vatandaşlarımız olmak üzere yoğun bir katılım olmuş ve yaklaşık 400 kişinin katıldığı tören şehitlerimizin ruhlarına yakışır bir şekilde, başarıyla gerçekleştirilmiştir.    

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 98. Yıldönümü Töreni, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Başkonsolosluğumuz ve NSW RSL Türk Şubesi işbirliğinde düzenlenecektir. Bu yılki törenlere konuşmacı olarak, Türkiye’den Doç Dr. Serhat Güvenç katılacak ve “Savaş Gemileri, Denizaltılar ve Savaş Uçakları: Çanakkale Savaşı’nın Deniz ve Hava Kuvvetleri Yönü” başlıklı, Türkçe bir konferans verecektir.

Konferansa ilişkin bilgiler aşağıda sunulmuştur. Konferans, tüm vatandaş ve soydaşlarımıza açıktır.

 

Tarih:   16 Mart 2013, Cumartesi

Saat:    14:00-16:00

Yer:      Türk Evi (33 Gelibolu Parade, Auburn NSW 2144)

 

Vatanımız ve milletimiz uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi anacağımız bu anlamlı günde tüm vatandaşlarımızı aramızda görmekten mutluluk duyacağımızı belirtir, saygılarımızı sunarız.