Türkiye Cumhuriyeti

Sidney Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Sözde "soykırım" Kararına Ilişkin Dilekçe Kampanyası , 09.05.2013

1 Mayıs 2013, Çarşamba günü NSW Eyalet Parlamentosu üst kanadı Yasama Konseyi’nde (Legislative Council)  kabul edilen ülkemiz karşıtı “soykırım” kararının, bu kez NSW Parlamentosu Yasama Meclisi’nin (Legislative Assembly) gündemine getirileceği ve Eyalet Başbakanı Barry O’Farrell’ın da buna onay verdiği öğrenilmiştir.

 

Yeni yalanlarla “ANZAC” askerlerini de ülkemiz karşıtı iftiralara alet etmeye çalışan “Asuri, Ermeni ve Yunan Soykırımları" başlıklı önergenin Yasama Meclisi’nin gündemine getirilmesini önlemek amacıyla Australian-Turkish Mutual Alliance adlı derneğimiz tarafından başlatılan imza kampanyasının linki aşağıda sunulmuştur.

 

Sözkonusu önergenin önlenebilmesi bakımından vatandaş ve soydaşlarımızın demokratik yollardan göstereceği tepkiler çok önemlidir. Bu itibarla, aşağıdaki linke girilerek onaylanması büyük önem arz etmektedir.

 

https://www.change.org/en-AU/petitions/members-of-the-new-south-wales-parliament-and-barry-o-farrel-to-put-an-end-to-playing-ethnic-groups-against-each-other-to-gather-votes

 

Vatandaş ve soydaşlarımızın dikkatine önemle sunulur.