Türkiye Cumhuriyeti

Sidney Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Başkonsolos Şeyda Hanbay Arca'nın Kurban Bayramı Mesajı (2014) , 03.10.2014

     Değerli vatandaşlarımız ve soydaşlarımız,

     Sizlerle birlikte Kurban Bayramını karşılamanın coşku ve mutluluğunu yaşıyoruz.

     Bayramlarımız yardımlaşma, paylaşma, dayanışma ve kardeşlik duygularını daha çok pekiştirir. Birbirimize ve ülkemize olan sevgimiz bu özel günlerde daha da artmaktadır. Kurban Bayramı’nın da aramızdaki dayanışmayı  arttıracağına, karşılıklı anlayış ve saygıyı derinleştireceğine olan inancımız tamdır. Bu duyguların, Avustralya’da vatandaşlarımızca en yoğun şekilde yaşandığını görmekten de büyük mutluluk duyuyoruz.

     Ülkemizden uzakta gurbette yaşayan siz değerli vatandaşlarımız arasındaki dayanışmanın her geçen gün daha da geliştiğini, birlik ve beraberliğin daha da güçlendiğini memnuniyetle müşahede ediyoruz. Köklü tarihimizi, milli ve kültürel değerlerimizi, adet ve geleneklerimizi yaşatarak Avustralya’da kültürümüzü tanıtmak ve temsil etmek açısından büyük katkı sağlamaktasınız. Sizlerle birlikte nice bayramlar karşılamayı, beraber mutlu, sağlıklı ve huzurlu günler paylaşmayı arzu ediyoruz.

     Bayram sevincini yaşarken bir yandan da dünyanın başka köşelerinde yaşanan acıların son bulmasını, tüm sıkıntıların geride kalmasını içtenlikle temenni ediyor, Kurban Bayramının tüm dünyaya ve insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyoruz.

     Bu düşünce ve duygularla şahsım, ailem ve mesai arkadaşlarım adına Kurban Bayramınızı en iyi dileklerimle kutluyor, hepinize ailelerinizle beraber sağlıklı ve mutlu bir bayram geçirmeniz dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.