Türkiye Cumhuriyeti

Sidney Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

26. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri , 28.08.2015

26. DÖNEM MİLLETVEKİLİ GENEL SEÇİMLERİ

T.C. SİDNEY BAŞKONSOLOSLUĞU’NDA OY KULLANMA HAKKINDA DUYURU

 

  • Ülkemizde 1 Kasım 2015 tarihinde gerçekleştirilecek 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde görev bölgemizde oy kullanacak vatandaşlarımızın, Yüksek Seçim Kurulu'nun www.ysk.gov.tr adresli web sitesinden yurtdışı seçmen kütüğünde kaydının olup olmadığını ve nerede oy kullanacağı bilgisini kontrol etmesi önemlidir. “Yurtdışı Seçmen Kütüğü”nde yer almanın tek yolu “adres beyanı”nda bulunmaktır.

 

  • Vatandaşlarımız 10 Eylül 2015 Perşembe gününe kadar şahsen Başkonsolosluğumuza müracaat ederek adres beyanında bulunabilecektir.

 

  • Yurt Dışı Seçmen Kütüğü 2 Eylül 2015 Çarşamba günü YSK’nın internet sitesinde ilan edilecektir.

 

  • 2-10 Eylül 2015 tarihleri arasında yerleşim yeri yurtdışı olduğu halde, Yurtdışı Kütüğünde ismi bulunmayanlar ile kayıtlarında düzeltme veya yerleşim yeri değişikliği isteyen seçmenler, Başkonsolosluğumuza başvurarak “Adres Beyan Formu”nu doldurmak zorundadır.

 

  • www.ysk.gov.tr internet adresinden kontrol ettiğiniz seçmen bilgilerinizde adres beyanınızın hatalı olduğunu tespit etmeniz halinde, 2 Eylül 2015 (Türkiye saati ile 08.00) ile 10 Eylül 2015 (Türkiye saati ile 17.00) tarihleri arasında Başkonsolosluğumuza şahsen müracaat ederek itiraz başvurusunda bulunabilirsiniz. İtiraz başvurusu için son gün 10 Eylül 2015 (Türkiye saati ile 17.00) olup bu saatten sonra itiraz başvurusu kabul edilmeyecektir. İtiraz başvurularının T.C. Kimlik Numarasını taşıyan kimlik belgesi ile şahsen yapılması gerekli olup, posta ile itiraz başvurusu yapılması mümkün değildir.

 

  • İhtiyaç duyulması halinde vatandaşlarımız “0466 888 032” numaralı Başkonsolosluğumuz telefonuna seçimle ilgili sorularını yöneltebilirler.

 

Vatandaşlarımıza saygıyla duyurulur.