Türkiye Cumhuriyeti

Sidney Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun. , 29.08.2017

Avustralya’daki Türk toplumunun saygıdeğer mensupları, değerli soydaşlarımız,

Büyük önder Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak başlattığı Kurtuluş Savaşımızın, 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da kazanılan mutlak zaferle sonuçlandırılmasının ve vatanımızın işgalcilerden kurtarılışının 95. yıldönümünü kutlamanın gurur ve coşkusunu yaşıyoruz.

 Bu zafer, tarihe gömülmek istenen bir milletin, uçurumun kenarından dönerek kendisine yeni bir yol çizişinin ifadesi ve Cumhuriyetimizin müjdecisidir.

 Kurtuluş Savaşımızda ortaya koyduğumuz vatanseverlik, dayanışma ruhu ve fedakârlık, bizler için bugün de yol gösterici ilkeler olmayı sürdürmekte olup, birlik ve beraberliğimizi devam ettirdiğimiz müddetçe milletimizin aşamayacağı hiçbir güçlük bulunmamaktadır.

 Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, istiklal mücadelemizin bütün kahramanları ile aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizi saygı ve minnetle anıyoruz.

 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.

Melih Karalar
Başkonsolos

 

Not: Zafer Bayramımız vesilesiyle 30 Ağustos 2017 Çarşamba günü saat 12:00’de “Auburn Memorial Park”da bir tören düzenlenecektir.